';

PicSell AR

Aplikacja PicSell AR pozwala Ci zobaczyć wybrane obrazy na ścianie, zanim zdecydujesz się na ich zakup w formie wydruku dzięki Platformie PicSell. Wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną (AR), aby płynnie wkomponować wirtualne obrazy do Twojego rzeczywistego otoczenia.

Proszę wybierz stronę wspieraną przez PicSell, którą chcesz odwiedzić:
Image
Główny Konsultant National Geographic Polska, Tomasz Tomaszewski:
Image
Marcin Górzyński

PicSell AR jest dostępna na smartfony z systemem Android oraz iOS.

Najczęściej zadawane pytania

Po pierwsze należy posiadać smartfon kompatybilny z technologią AR. Następnie należy zainstalować aplikację PicSell AR z Google Play (Android) lub Apple Store (iOS). Po zainstalowaniu aplikacji należy wejść na stronę fotografa korzystającego z Platformy PicSell (np. tomaszewski.picsell.eu) oraz wybrać i sparametryzować obraz, który nam się podoba. Po kliknięciu w przycisk „Zobacz na mojej ścianie” otworzy się aplikacja. Należy postępować zgodnie z instrukcjami w aplikacji aby wyświetlić obraz w AR.

Lista kompatybilnych smartfonów z systemem Android znajduje się tutaj:
https://developers.google.com/ar/discover/supported-devices

AR wspierają wszystkie smartfony Apple od modelu iPhone 6S w górę.

Do działania aplikacji wymagane jest udzielenie zgody na przesyłanie obrazu z kamery. Sprawdź w ustawieniach aplikacji, czy udzieliłeś zgody na wykorzystanie kamery a następnie zamknij i otwórz ponownie aplikację.

Do sprawnego działania aplikacja wymaga przede wszystkim dobrego oświetlenia pomieszczenia. W pierwszej kolejności spróbuj wpuścić do pomieszczenia więcej światła i/lub włączyć dostępne oświetlenie.

Warunkiem koniecznym stabilnego działania technologii AR jest też widzenie przez kamerę smartfona kontrastowych obiektów, dzięki czemu jest w stanie śledzić jego ruch i położenie.
Jeśli w Twoim pomieszczeniu nie ma cech kontrastowych –podłoga i ściany są jednolite lub też silnie połyskliwe, najlepszym rozwiązaniem będzie wydrukowanie markera A4, który możesz ściągnąć stąd i zawieszenie go na ścianie

W niektórych przypadkach nie udaje się wykryć właściwej powierzchni, na której aplikacja powinna wyświetlić obraz. W przypadku, gdy obraz pojawił się w rozmiarze nie odpowiadającym wybranemu, spróbuj ponowić wykrycie ściany oraz ustawienie obrazu poprzez opcję „Reset”. Jeśli korzystasz z trybu wykrywania podłogi, w celu jej wykrycia stój w odległości ok. 2 metrów od ściany, w miejscu, w którym widoczne jest krzyżowanie się podłogi ze ścianą.

Aby mieć pewność, że obraz wyświetlany jest we właściwym rozmiarze, wydrukuj marker A4 pobrany stąd i zawieś go na ścianie.

Tryb wykrywania ściany działa poprawnie tylko w przypadku ścian z wyraźnie widocznymi cechami charakterystycznymi – np. występuje tapeta z kontrastowymi wzorami lub są już powieszone rzeczywiste obrazy na ścianie. Tryb ten nie będzie działał poprawnie w przypadku pustych, jednolitych ścian. W takim przypadku spróbuj skorzystać z trybu wykrywania podłogi i wskazania jej przecięcia ze ścianą, pamiętając aby cały czas w widoku kamery znajdował się fragment wykrytej podłogi. Możesz też wydrukować marker A4 stąd i wybrać tryb umiejscowienia obrazu w miejscu markera, który daje najlepsze rezultaty.

Umieszczenie na ścianie wydrukowanego markera zapewnia najdokładniejsze odwzorowanie rzeczywistej skali obrazu.

Jeżeli dokładne odwzorowanie skali obrazu nie jest kluczowe, wydrukowany marker nie jest potrzebny. Aplikacja posiada tryby działania bez markera, które najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach, które posiadają wiele wizualnych cech kontrastowych np. kontrastowe wzory tapet, podłóg lub mebli. W przypadku pomieszczeń w których ściany i podłogi mają mało cech kontrastowych lub są mocno odbłyskowe, tryby te nie będą działać poprawnie i należy użyć wydrukowanego markera.

Marker należy pobrać stąd i wydrukować w formacie A4.

Aby dokonać zakupu wybranego obrazu należy wrócić do przeglądarki, w której otworzyliśmy stronę obrazu i sfinalizować zakup na stronie. Podczas wyświetlania obrazu w AR kliknij ikonę w górnym lewym rogu, żeby powrócić do strony produktu.